Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek idrak edilecek olan Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Sarıçiçek mesajında şu ifadelere yer verdi; “Rabbimizin rızasına yaklaşmamıza ve müminlerle kardeşlik bağlarımızın pekişmesine vesile olan bir Kurban Bayramına daha bizleri kavuşturan Rabbimize hamd ediyoruz. Kurban; Rabbimize, birbirimize, hakka, hakikate, iyiye, doğruya, güzele, yakın olmak demektir. Hz. İbrahim'in adanmışlığı ve Hz. İsmail'in teslimiyetinin simgesi, Rabbimizin müjdesi olan Kurban Bayramı’nın rahmet ve bereketinin sıkıntılarımızdan kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum.

Bayramlar milletçe karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiren, manevi hasletlerimizi geliştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir. Bayramlar toplumsal ilişkilerimizde birbirimize ihtiyacımız olduğunu, en büyük toplumsal gücümüzün birlik ve beraberliğimiz olduğunu, aile bağlarımızın bizim için ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatır. 

Bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa anlam kazanır. Bayramlar renk, dil ve coğrafya ayrımı gözetmeksizin, ihtiyaç sahiplerinin hanesine muhabbet ve sevinç taşıyarak, adını bile duymadığımız nice coğrafyalara, hiç görmediğimiz insanlara iyilik eli uzatarak kardeş olmanın, bir olmanın, ümmet olmanın şuuruna ermektir.

Ajans Erzincan medya merkezi olarak bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve tüm Müslüman aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Editör: Semih PEKER