CHP Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül Ulusal Kanallarda Haber programlarına katılarak Erzincan'ı Erzincan'ın sorunlarını, Seçim Çalışmalarını ve Projelerini anlatıyor. Bugün Sabah Saat 10.00'da Fox TV' de yayınlanan, “İlker Karagöz ile Çalar Saat” programına katılan Mustafa Sarıgül Erzincan adaylığı nın sürpriz olduğunu belirterek Konuşmasına şöyle devam etti; "Bana bu görevi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu verdi. 21 aday adayı vardı. Bu arkadaşlarımız da sahadalar. Onların da desteğini aldım.

CHP İl Başkanımız Erdem Topçu, ittifak partilerimizin il başkanlarıyla ve milletvekili adayı kardeşim Dr. Ufuk Aktaş’la dayanışma içindeyiz. Kararlı, verimli ve uyumlu çalışıyoruz. Başarılı olacağız. Erzincan’da seçim kampanyamıza “Sevgi kazanacak!” diye başladık ve sevgi kazanacak. Başarıya giden yol kararlı, verimli ve uyumlu olmaktan geçer. Erzincan beni büyük bir sevgi ve coşkuyla karşıladı. Can Erzincanlıların benden beklentileri var. Erzincan’a kaybolan yıllarını geri vereceğiz.

Erzincan’ımızı Sivas ve Erzurum arasına sıkışmaktan kurtaracağız. Kapanan belde belediyelerini yeniden açacağız.

Ordu fındıkla, Malatya kayısıyla, Rize çayıyla anılıyorsa Erzincan’da tulum peyniriyle anılacak. Erzincan tulum peynirini, Cimin üzümünü dünyaya tanıtacağız.

Erzincan’ın petrolü coğrafyasıdır. Erzincan çiftçisini sulama parasından kurtaracağız. 20 yıldır ülkeyi yönetenler ucuzluk vaat ediyorlar. Adama sorarlar bu zamana kadar niye yapmadın? Siyasette yenilenmek ve tazelenmek lazım. 20 yıl iktidarda kalınca buna imkan olmuyor. İktidardan gidip gelmek gerekir. Lider gidip gelendir.

Seçim sandıklarına ve oylarımıza sahip çıkmamız lazım. Bütün sandıkların ıslak imzalı tutanaklarını almamız lazım. Biz Erzincan’da bunu yapacağız.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2 turunda Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini söyleyen seçmenden ricam bu oyu 1. turda vermeleridir. Seçim 2. tura kalmamalıdır.

Çok değerli akademisyen, Atatürk milliyetçisi, ülkesini daha çok sevdiğini düşündüğüm Sayın Sinan Ogan’dan bu yönde bir hareket bekliyorum.

CHP tabanının CHP’de görev alan siyasetçilerden vefa beklemesi, dik duruş ve omurgalı siyaset beklemesi normaldir. 14 Mayıs’tan önce bunun gereğini yapmayanları 15 Mayıs’ta toplum vicdanı yargılar.

Bizi düşmanın attığı taş değil dostun gülü yaralar. Siyasiler koltuktan değil ilkelerinden güç almalıdır Herkesi demokrasiye, barışa, inançlara saygılı laikliğe, demokratik parlamenter sisteme destek vermeye çağırıyorum 15 Mayıs sabahı Türkiye yeni bir enerjiye uyansın. Kılıçdaroğlu, kendisine oy vermeyenlerinde Cumhurbaşkanı olur, onların da hakkını hukukunu korur. Egolarından ve şahsi hırslarından arınmıştır, incinse de incitme anlayışı içinde çalışır" dedi. Sarıgül Aynı gün Saat 15.30'da Haber Global'de Konuk Oldu.