Son Başbakan ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, yerel seçim çalışmaları için memleketi olan Erzincan’a geldi.

Yıldırım, Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanında hemşerileri tarafından karşılandı. Binali Yıldırım karşılamaya gelen vatandaşlara selamlama konuşması yaparak, ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.

Yıldırım daha sonra partililerce oluşturulan konvoy eşliğinde şehir merkezine geçerek iftar programına katıldı. Yıldırım iftardan sonra şehit ailesine ziyarette bulunarak Cumhuriyet meydanındaki seçim ofisinde vatandaşlarla bir araya geldi. Erzincan Belediyesi Mehter Takımının seslendirdii marşlar eşliğinde sahneye çıkan Yıldırım burada yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajları vererek, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı Bekir Aksun'a destek istedi. Proğrama Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Ak Parti Etik Kurulu Üyesi Erzincan eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Cumhur ittifakı teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.