Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilciliği seçimleri 5 Ağustos Cumartesi günü Ülkü spor kompleksinde ASKF bürosunda yapılacak.

Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ( ASKF) Emin Turan, konu ile ilgili olarak açıklama yaparak “ 2023-2024 ve 2024-2025 futbol sezonunda TFF İl Temsilcisi ve İl Tertip Kurulu Başkanlığı yapacak kişinin belirlenmesi amacıyla 5 Ağustos Cumartesi günü saat 12:00’da Ülkü spor kompleksinde ASKF bürosunda seçim yapılacağını söyledi.

Turan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, "Türkiye Futbol Federasyonunun Futbol İl Temsilcisi ve İl Tertip Komiteleri Talimatı gereğince, her ilde Futbol faaliyetlerini organize etmek, Futbol Tertip Komiteleri'ne başkanlık etmek amacı ile iki yılda bir olmak üzere Temmuz ve Ağustos aylarında ilde futbol branşına tescilli spor kulüplerinin birer temsilcisinin katılımı ile Futbol İl Temsilciliği seçimi yapılmaktadır. Erzincan futbol il temsilcimiz Ali Aksu’nun görev süresinin sona ermesiyle birlikte Spor Kulüplerimiz ile 5 Ağustos Cumartesi günü bir araya gelerek 2 yıl süreyle Erzincan Futbol İl Temsilcimizi seçeceğiz" dedi.

Futbol İl Temsilcisi olma şartlarını da anlatan Emin Turan, "En az lise mezunu, Futbol Disiplin Talimatları hükümleri gereğince bir defada veya toplam 6 (altı) aydan fazla hak mahrumiyeti cezası almamış, yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş herkes Futbol İl Temsilciliğine aday olabilir. Futbola hizmet etmek isteyen herkesle çalışabiliriz. Bizim için önemli olan futbolu ve işleyişini bilmesi, ve bu işe gönül vermesidir" dedi

Futbol il temsilcisini kulüplerimizin kullanacakları oylar sonucu belirleneceğini ifade eden Erzincan ASKF Başkanı Emin Turan, her bir kulübümüz bir kişi ile temsil edecektir. Aktif olarak faaliyet gösteren 21 kulübümüz burada oy kullanma hakkına sahip olacaktır. Seçimde adaylar birer dilekçe ile adaylıklarını divan kuruluna müracaat edecekler ve seçime geçilecektir. Bu hedefler doğrultusunda şimdiden aday olan ve olacak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyor, kazananın Erzincan Futbol camiası olacağı bir seçim diliyor, yapılacak seçimlerin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Editör: Semih PEKER