Ankara temaslarını sürdüren Ajans Erzincan Medya Merkezi ve İHA Erzincan Bölge Müdürlüğü ekibi Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu'yu makamında ziyaret etti. Ziyarete Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek, İHA Erzincan Bölge Müdürü Ahmet Akbuğa, Ajans Erzincan Haber Müdürü Semih Peker, Program Yapımcısı ve Radyo Tek Sahibi Recep Çetin katıldı. Ziyaretten dolayı Erzincan heyetine teşekkür eden Genel Müdür Aksu, Bosna-Hersek Vakıf Günleri nedeniyle düzenlenen Bosna-Hersek ziyaretini değerlendirdi.

Bosna Hersek'te çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunduklarını belirten Aksu, kültürel mirasın önemine dikkat çekerek, yapılan çalışmaların önemini ifade etti.  Türkiye Yüzyılı vizyonuyla kültürel mirasın korunduğunu, Vakıf Yüzyılı inşasının da temellerinin atıldığını ve iki ülke arasındaki kardeşliğin vakıf ruhu ile devam edeceğini belirten Genel Müdür Aksu, vakıf kültürünün önemine değinerek, “Bosna Hersek Vakıf Günlerinin bu yıl da ecdada saygıya, iyiliğe aracılık etmeye, kardeşliklerin pekişmesine aracılık edeceğine inanıyorum. Bu vesile ile bu güzel topraklarda bir arada olmamızı sağlayan Bosna Hersek İslam Birliği Vakıflar İdaresine,  vakıf dostlarına ve tüm Boşnak kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.

Aksu kendisine yapılan ziyaretten dolayı Ajans Erzincan ve İHA Bölge Müdürlüğü ekibine teşekkür etti. Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek ise Aksu'ya görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Editör: Semih PEKER