Erzincan Valisi Mehmet Makas, Kurban Bayramı dolayısıyla çeşitli operasyon bölgelerindeki güvenlik güçlerini askeri helikopter ile ziyaret ederek bayramlarını kutladı. 
Karayolu ile ulaşımın bulunmadığı yüksek rakımlı bolgelerde görev yapan birlikleri ziyaret eden Vali Mehmet Makas, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, Tunceli İl Jandarma Komutanı Albay Ergün Cebeci, Erzincan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt ve bölgede görev yapan güvenlik güçlerinin bayramlarını kutlayarak, yürütülen operasyonlar hakkında bilgiler aldı.
Polis ve jandarma özel harekat timlerinin yanı sıra güvenlik  korucularımıza ve askeri birliklerimize görevlerinde başarılar dileyen Vali Makas; Vatandaşlarımızın bayramlarını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için aslan parçalarımız 2 bin 700 metre yüksekliğe ulaşan bölgelerde gece gündüz demeden görev yapıyor. Buralarda adeta kuş uçurtmuyorlar. Bu bayram gününde de kendilerini ailelerinden uzak yalnız hissetmemeleri için buradayız. Askerimize de, polisimize de, jandarmamıza da, korucularımıza da başarı ve kolaylıklar diliyorum. Allah’ım tüm güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin.” dedi.