31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri öncesinde Yüksel Çakır Bağımsız Belediye Başkanlığı adaylığını açıkladı. Erzincan Adliyesine gelen Çakır kalabalık bir grup tarafından karşılandı. YSK’ya girerek müracaatını yapan Çakır çıkışta adaylığı ile ilgili açıklamada bulundu.

Çakır açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“ÇOK KIYMETLİ ERZİNCAN HALKI. BUGÜN 20 ŞUBAT 2024. 31 MART 2024 PAZAR GÜNÜ YAPILACAK OLAN MAHLLİ İDARELER SEÇİMLERİNDE ERZİNCAN BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLARAK TÜM ERZİNCAN HALKINA HİZMET ETMEK, ERZİNCANIN FARKLILIKLARININ TEMSİLCİSİ OLABİLMAK, BU GÜNÜN DEĞİL GELECEĞİN ERZİNCAN’INI İNŞAA EDEBİLMEK, HER FİKRİN, HER DÜŞÜNCENİN DEĞER GÖRDÜĞÜ, DİKKATE ALINDIĞI BİR YÖNETİM SERGİLEYEBİLMEK İÇİN BUGÜNE KADAR GÖSTERİLEN İLGİYİ, ALAKAYI HİS VE DUYGULARI KARŞILAMAK İÇİN BAĞIMSI OLARAK ERZİNCAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLUYORUM.

2009-2014 YILLARI ARASINDA BİZLERE VERİLEN DESTEK VE DUYULAN GÜVENLE 5 YIL 60 AY, 1825 GÜN BOYUNCA GECEMİZİ, GÜNDÜZÜMÜZÜ BİLGİ VE BİRİKİMİMİZİ, ENERJİMİZİ ERZİNCANIN VE ERZİNCAN HALKININ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ İHTİYAÇLARINI KÜÇÜK BÜYÜK GENÇ YAŞLI KADIN ERKEK ESNAF TÜCCAR İŞÇİ MEMUR ENGELLİ ENGELSİZ DEMEDEN TÜM KURUM VE KURULUŞLARIMIZLA OLUŞTURDUĞUMUZ PAYDAŞLIK VE ORTAKLIK ANLAYIŞI VE VİZYONUYLA HEP BİRLİKTE ERZİNCAN’DA YAŞAYAN TÜM KENT SAKİNLERİNİN HİZMETİNE ADADIK. HEM HEMŞERİLERİMİZİN VERDİKLERİ DESTEK VE DUYGULARI GÜVENLE, GÖSTERDİKLERİ ANLAYIŞ VE HOŞGÖRÜYLE, 2004 YILINDAN 2019 YILINA KADAR ŞEHRİMİZİN ALTYAPISINI, ÜST YAPISINI SİL BAŞTAN YENİLEDİK. İMAR-ŞEHİRCİLİK-ULAŞIM PROJELERİYLE YOL-KALDIRIM-ALTYAPI ÇALIŞMALARIYLA ÇEVRESEL DÖNÜŞÜM VE YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARIYLA KENTSEL TASARIM VE DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARIYLA İDARİ VE KURUMSAL ÇALIŞMALARIYLA SOSYAL – KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR VE HALKLA İLİŞKİLER ÇALIŞMALARIYLA ERZİNCANIMIZI BAŞTA SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BİNALİ YILDIRIM BEYEFENDİ VE TÜM BAKANLARIMIZ, MİLLETVEKİLLERİMİZ TEVHİT KARAKAYA, TALİP KABAN, MİHRALİ AKSU , SEBAHATTİN KARAKELLE, ERDAL TINASTEPE, MUHARREM IŞIK, TALHA EROL DURMAZ, ERDOĞAN ÖZYALÇIN, SERKAN BAYRAM, SÜLEYMAN KARAMAN, BURHAN ÇAKIR, MUSTAFA SARIGÜL, TÜM VALİLERİMİZ VE YÖNETİCİLERİMİZLE TÜM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ VE EKİPLERİYLE ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLERİ PROF. DR ERDOĞAN BÜYÜKKASAP, PROF. DR. İLYAS ÇAPOĞLU, PROF. DR. AKIN LEVENT BEYEFENDİ TÜM KURUM VE KURULUŞLARIMIZIN YÖNETİCİ VE ÇALIŞANLARIYLA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZIN BAŞKAN VE ÜYELERİYLE, DERNEK-VAKIF BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİYLE, ESNAF ODALARI- TİCARET  ODALARIMIZIN BAŞKAN VE YÖNETİMİZYLE HEP BİRLİKTE DÜŞÜNEREK, ÇALIŞARAK, ÜRETEREK BUGÜNKÜ SEVİYESİNE GETİRDİK. EMEĞİ GEÇEN HERKESE KATKILARINDAN DOLAYI MİNNETTARIZ.

BUGÜN ATTIĞIMIZ ADIMLA ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILIN VE SONRAKİ DÖNEMLERİN HAYALLERİNE, RÜYALARINA, İHİTYAÇLARINA GELECEK VİZYONUNA BİR SAYFA AÇIYORUZ. BU HAYIRLI BİR YARIŞ OLACAK BU HAYIRLI BİR REKABET OLACAK. KİMSENİN KİMSEYİ İNCİTMEYECEĞİ KİMSENİN KİMSEYİ KIRMAYACAĞI, ÇOK ÇEVRECİ VE DUYARLI BİR KAMPANYA İLE KİMSENİN KAYBETMEYECEĞİ BİR SÜREÇ OLACAK ÇÜNKÜ HEPİMİZİN ORTAK ÇATISI, ORTAK PAYDASI, AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZIN DALGALANDIĞI, VATANIMIZ, DEVLETİMİZ YÜZYILLARDIR KADER BİRLİKTELİĞİ YAPAN MİLLETİMİZDİR HEPİMZİN ATA OACAĞI, BABA OCAĞI OLAN 9 İLÇESİ 522 KÖYÜYLE 22 MAHALLESİ İLE ERZİNCANIMIZ!

ERZİNCANIMIZ BU SEÇİMDE İLKLERİ YAŞAYACAK İTTİFAKIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞIDA BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞIDA ERZİNCAN HALKI VE SEÇMENİNİN İLKKEZ YAŞAYACAĞI BİR SÜREÇ OLACAK. BU SEÇİMDE ERZİNCANA HİZMET ETMEK İÇİN YOLA ÇIKAN TÜM PARTİLERİMİZİN ADAYLARINA KOLAYLIKLARDİLİYORUM. ERZİNCANDA YAŞAYAN TÜM VATANDAŞLARIMIZ BİZİM YÖNETİCİLİĞİMİZDE PAYDAŞIMIZDIR. DÜNDEN BU GÜNE ÜZÜNTÜLERİMİZİ DE SEVİNÇLERİMİZİ DE BİRLİKTE YAŞADIĞIMIZ HEMŞEHRİLERİMİZ 2009-2014 YILLARI ARASINDA VE SONRASINA ŞAHİTLER.

ŞEHRİMİZE GÖREVİ DOLAYISIYLA BAŞKA SEEBEPLERLE YERLEŞMİŞ OLAN KENT SAKİNLERİ

-        TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN KIYMETLİ MENSUPLARI

-         EMNİYET TEŞKİLETLARIMIZIN FEDAKAR MENSUPLARI

-         SAĞLIK, EĞİTİM VE TÜM KURUMLARIMIZIN ÇALIŞANLARIYLA BU KAMPANYA SÜRECİNDE TANIŞACAĞIZ.

ONLAR ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE HİZMET EDERKEN BİZLERİN KOMŞULUK HUKUKUNDAN KENT SAKİNİ OLMALARINDAN DOLAYI BAŞ TACIMIZDIR.

ERZİNCANDA NE KADAR KALIRSA KALSINLAR SONRASINDA FAHRİ HEMŞEHRİLERİMİZDİR

2014 YILINDA YAŞLARI İTİBARİYLE BİZLERİ TANIMAMIŞ, YOLLARIMIZ KESİŞMEMİŞ GENÇLERİMİZ, ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZ BİZLERİN İSTİKBALİDİR GELECEĞİMİZ TEMİNATIDIR

ONLARI DİNLEYECEK NASIL BİR ŞEHİR, NASIL BİR GELECEK İSTEDİKLERİNİ PAYLAŞACAĞIZ.

EĞİTİMDEN SPORA SANATTAN SOSYAL HAYATA DAİR DÜŞÜNCELERİNİ ALACAĞIZ, BİRBİRİMZİ ANLAYACAĞIZ, BU ŞEHRİMİZİN DE ÜLKEMZİN DE GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.

KIYMETLİ ERZİNCANLILAR,  KENT SAKİNLERİ BU ŞEHİR BU ÜLKE İNSANI HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK. BİZLER BU ŞUUR VE BİLİNÇLE DÜN OLDUĞU GİBİ BU GÜN, BU GÜN OLDUĞU GİBİ GELECEKTE ENERJİMİZİ İNANARAK DÜŞÜNEREK ÇALIŞARAK ORTAYA KOYACAĞIZ. BİZLER SİZLERE KULAK VERDİK, SİZLERİN FİKİRLERİNE DÜŞÜNCELERİNE DESTEKLERİNE DÜNDE BU GÜN DE İNANDIK. ŞİMDİ İNANDIĞIMIZ YOLDA ERZİNCAN İÇİN YÜRÜYECEĞİZ. GAYRET ÇABA EMEK BİZDEN, DESTEK SİZLERDEN, BAŞARI ALLAHTANDIR.

BU VESİLE İLE, ILIÇ İLÇEMİZE MEYDANA GELEN KAZA DOLAYISIYLA BEKLEYEN AİLELERİMİZE İLİÇ’İMİZE VE ERZİNCAN’IMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYOR GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN TÜM EKİPLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

31 MART SEÇİMLERİ ERZİNCANIMIZA VE ERZİNCAN HALKINA HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.”

 

Yüksel Çakır Kimdir ?

1973 doğumlu. İlköğrenimini Erzincan Bahçelievler İlkokulunda, orta öğrenimini Erzincan Kazım Karabekir Lisesinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği (ing.) bölümünde tamamladı. Erzincan Meslek Yüksek Okulu Makine Programında iki yıl okutmanlık yaptıktan sonra ailesine ait hazır beton imalatı, inşaat yapım pazarlama, turizm otelcilik, doğalgaz ve mühendislik müşavirlik hizmetleri veren şirketlerinin bünyesinde ticari hayatını sürdürdü. AK Parti kurucu İl Başkanlığı görevinde bulunduğu altı buçuk yıllık süre içerisinde 3 Kasım Genel Seçimleri ve 28 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde il başkanı olarak görev yaptı. Son olarak yapılan 22 Temmuz Genel Seçimleri öncesinde Erzincan milletvekili aday adayı olabilmek için il başkanlığı görevinden ayrılarak, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle'nin ardından 3. sıra milletvekili adayı oldu.
Erzincan da çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarıyla, Erzincansporun birçok faaliyetlerinin sürekli içerisinde oldu. Kazandığı sosyal, siyasal, kültürel ve teknik birikimini Erzincan halkı için hizmete dönüştürmek, Erzincan'ı Doğu Anadolu'nun yükselen değeri yapacak ekibin içerisinde yer almak için 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde Erzincan Belediye Başkanlığına aday oldu. Seçimlerde, yine rekor bir rakamla 23.500 kişinin oyunu alarak, %51,5 gibi bir yüzde elde ederek zaferle sonuçlandı. Erzincan Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.