Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Aydoğdu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Yaşlılık, hayatın akışı içinde bilgelik ve deneyimlerin kristalleştiği, yaşanmışlıkların biriktiği özel bir dönemdir. Bu dönem, insanın kendini ve çevresini daha derinlemesine anlamasını sağlayan, yaşamın tatlı ve acı tecrübelerinden süzülen özgün bir bilgelik devridir.

Yaşlılarımız toprağı tutan, gölgesinde serinlediğimiz çınarlar gibidirler. Onlara “Bereket Unsuru” nazarıyla bakıp, hayır dualarını almalıyız. Büyüklerimize yönelik saygı ve sevgi, köklü medeniyetimizin en temel değerlerinden biridir. Onlara hürmet göstermek, sorunlarına çözüm aramak, mutluluklarına ortak olmak ve hayatın zorluklarına karşı onları yalnız bırakmamak, bizim en önemli görevlerimizdendir.

Yaşlılarımızın tecrübelerinden yararlanabilmek, onları toplumsal yaşamdan koparmadan en iyi koşullarda yaşatabilmekle mümkündür. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" ilkesiyle hareket eden devletimiz, büyüklerimizin, hayatlarının ikinci baharını huzur ve güven içinde geçirebilmeleri için çaba göstermektedir.

Toplum olarak geleceğe güvenle bakabilmemiz için, yaşlılarımızın sorunlarına duyarlı olmalı, sorunlarının çözümü için başlatılan girişimlere destek vermeliyiz. Büyüklerimize olan minnettarlığımızı ifade etmek için bu haftayı fırsat bilmeli, başta ailelerimiz olmak üzere çevremizdeki tüm büyüklerimize hak ettikleri ilgiyi, sevgiyi ve saygıyı her zaman  göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Yaşlılar Haftası’nı en samimi duygularımla kutluyor, Cenab-ı Allah’tan değerli büyüklerimize, mutlu, huzurlu, sağlıklı ve hayırlı bir ömür diliyorum.”