Son Başbakan Binali Yıldırım bazı toplantılara katılmak için geldiği memleketi Erzincan’ın Refahiye ilçesinde Ak Gençlik ve Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı tarafından düzenlenen Gençlik Buluşması programına katıldı. İlçedeki Gençlik Merkezinde düzenlenen programın Moderatörlüğünü Ajans Erzincan Haber Müdürü Semih Peker yaptı.

C21F1197 E2F6 459A Abd8 04848A4C555F

Refahiyeli gençlerin ve Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği programda gençlerin sorularını cevaplayan Yıldırım, hayatından kesitler anlatarak kendilerine tavsiyelerde bulundu. Gençlerin yönelttiği soruları içtenlikle cevaplayan Yıldırım, Başbakanlığı, Meclis Başkanlığı, Parti Genel Başkanlığı ve Bakanlığı döneminde yaşadığı önemli olayları paylaştı. Yıldırım ayrıca başkanı olduğu ve birçok ülke temsilcisinin yer aldığı Aksakallılar Konseyi hakkında da bilgiler verdi. Gençlerin taleplerini de dinleyen Yıldırım, öğrencilerin Refahiye’den Erzincan’a gelişlerinde ulaşım ücretinin %50 indirimli olmasını ve haftada bir gün de Erzincan’a ücretsiz ulaşım sağlanması konusunda Belediye Başkanı Çakmak Paçacı’dan söz aldı.

984A68Ba De2C 4C5E Aab6 247De36186Ae

Samimi bir havada geçen toplantıda Refahiye Cumhur İttifakı belediye Başkan Adayı Çakmak Paçacı için destek isteyen Yıldırım, “Gençlerin abisi olan, Refahiye ilçesi için önemli hizmetlerde bulunan Çakmak Paçacı’ya desteklerinizi bekliyorum,  Oylarınızı Çakmak’a verin Çakma’ lara değil” diye konuştu.

457F7Cac 0E55 4678 A8E3 085525E7F49B

Gençlik Buluşması programında konuşan Refahiye Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Çakmak Paçacı ise görevi süresince ilçede önemli projeleri hayata geçirdiğini ve gençlere ayrı bir önem verdiğini söyledi. Toplantının yapıldığı Gençlik Merkezi, Yüzme Havuzu, MYO ve birçok hizmetin Son Başbakan Binali Yıldırım sayesinde hayata geçirildiğini ifade eden Paçacı, kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Paçacı Pazar günü yapılacak olan seçimler için gençlerin desteğini istedi. Program gençlere ikramlarda bulunulması ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

2B5638D1 763F 4749 8B69 Acece2306D3D