Seçim çalışmalarına katılmak üzere memleketi Erzincan'a gelen Son Başbakan  ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım Kavakyolu Mahallesinde bulunan bir düğün salonunda düzenlenen iftar programına katıldı.
Programda konuşan Yıldırım; "Dün bizimle birlikte hareket eden bazıları ne yazık ki hırsına nefsine yenik düşmüş. Cumhur İttifakı'nın karşısına geçerek şehri ötekileştirmeye kardeşliğimizi zedelemeye çalışmaktadır. Siz kimden bahsettiğimi biliyorsunuz" dedi.
Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü; "Siyaset dürüstlük ister, vefa ister. Siyasette bizimle yol yürüyenler,  yollarını değiştirdiğinde ne deva bulmuştur ne de gelecek bulmuştur. Erzincan'da da bunu yapanların geleceği de yoktur ve siyasette varacağı bir yer yoktur. Bunu açık açık söylüyorum. Biz vaktiyle bu arkadaşımıza çok imkanlar verdik. Ama bu şuna benziyor. Ağzında emzik sürekli olunca iyi. Düşünce ciyak ciyak bağırıyor. Böyle şey yok. Siyasette bu olmaz. Siyasette  vefa lazım. Siyasette sadakat lazım. Siyasette ilke ve dürüstlük gerekir. Onun için Cumhur İttifakı olarak bugünden itibaren daha çok çalışacağız. Daha çok koşturacağız, daha çok hemşehrimizle buluşacağız ve Bekir Aksun başkanımızı AK Parti'nin ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin ortak adayı olarak rekor oyla inşallah seçeceğiz. Ben şehrime güveniyorum. Hemşehrilerime güveniyorum. Ayrımcılık, mikro milliyetçilik yapanlara fırsat vermeyelim. Bu şehir kardeşliği, bu şehir birliği ve beraberliği çok kolay elde etmedi. Eski yılları hatırlayın. Eski zamanları hatırlayın. Biz burada birliği beraberliği sağlamak için çok çalıştık. Şimdi bunu bozmaya çalışan, ayrıştıran, kavmiyetçilik yapan, bölgecilik yapanlar şehre iyilik yapmıyorlar, şehre kötülük yapıyorlar. Bunu da bilmenizi istiyorum. Bizim için hepsi birdir. Alevi kardeşlerimiz de bizim canlarımızdır. Sünniler de canlarımızdır. Kürtler de canlarımızdır. Kelkitlisi de, Ciminlisi de Erzincanlısı da, Otlukbeli’liside, Çayırlı'lısı da, Kemahlı’sı da, Kemaliyelisi de, İliçli’side ve bütün Erzincan birdir, beraberdir, kardeştir. Birlikten güç doğar. Erzincan deprem şehridir. Bekir başkan bunun bilincinde olarak beş yıldır kentsel dönüşüm yapıyor. Ve önümüzdeki beş yılda Erzincan bambaşka bir şehir olacak. Deprem dönüşümüyle kentsel dönüşümüyle herkesin gıptayla bakacağı dilden dile insanının güzelliği kentin güzelliğinin konuşacağı bir yer olmaya devam edecek. Bunu da siz sağlayacaksınız. El birliğiyle birlikte beraber olarak bunu başarmaya var mısınız?" diye konuştu.