12 Aralık 2022 tarihinde sezonun ilk seferine çıkan Turistik Doğu Ekspresi, Ankara- Kars seferini yaparken yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Trenin Erzincan’da 3 saat mola vermesine rağmen Gar’da hiçbir etkinlik düzenlenmemesi tepkilere neden oluyor. Erzincan Tren Garında inen yolcular hoparlör ve darbuka çalarak kendilerince eğlendiler. Trenden inen Doğu Ekspresi yolcular çalınan müzikler eşliğinde eğlendiler.

Erzincan Tren Garına gelen ve yolculuktaki ilk mola yerleri olan Erzincan’da yolcular, tur şirketleri tarafından alınarak, tarihi ve turistik yerler gezdiriliyor.  Yolculardan bazıları da şehir merkezine gelerek alışveriş yapıyor.

Milletvekili Karaman; Deprem Acısını En İyi Bilen Erzincan’dır Milletvekili Karaman; Deprem Acısını En İyi Bilen Erzincan’dır

Aynı tren Erzurum’da bar ekibi ve ilin yöneticileri tarafından karşılanırken, son durak olan Kars’ta ise Kafkas ekibi gösterileriyle büyük bir coşku yaşandı. Geçtiğimiz yıllarda Erzincan Tren Garına gelen Turistik Doğu Ekspresi Erzincan Belediyesi Mehter Takımı ve Halk Oyunları Ekibi tarafından karşılanmış, Belediye tarafından içerisinde Erzincan tanıtım broşürleri, Erzincan Leblebisi vb. ürünlerin bulunduğu çantalar yolculara hediye edilmişti. İstasyon alanında Erzincan Tulum Peyniri, lavaş, Döner stantları kurularak yöresel ürünlerin tanıtımı yapılmıştı. Erzincan ekonomisine önemli katkı sağlayan Turistik Doğu Ekspresi’nin Erzincan Tren Garında gereken ilgiyi görmemesi şaşkınlıkla karşılanıyor.