Erzincan'da yaşlı bir vatandaşın evine götürmek için aldığı şeker çuvalını, görevi olmamasına rağmen sırtına alarak halk otobüsüne kadar taşıyan bir işçi, davranışıyla örnek oldu.
Bu anların başka bir vatandaş tarafından sosyal medyada paylaşılması üzerine Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli, Erzincan Akyazı Yerleşkesi arasında halk otobüsünü kullanan Fatih Söyleyici’ye, Belediye Başkanı tarafından, Zabıta Müdürü Mehmet Polat’ında katılımı ile teşekkür belgesi verildi.

Whatsapp Image 2024 04 25 At 12.44.24
Söyleyici’yi tebrik eden Başkan Aksun şu ifadelere yer verdi:  “Vatandaşlarımıza yardımcı olmanız bizi ziyadesiyle mutlu etti. Hem şehrimiz adına, hem kardeşlik adına, insanlık adına çok çok teşekkür ediyoruz. Ailenize sizlere sağlık sıhhatli uzun bir ömür diliyorum. Her şeyden önce bunu insani bir vazifemiz olarak biliyoruz. Bizler büyüklerimize saygıyla yetişen bir nesiliz. Onun için de Türk Milleti büyüklerini tanıyarak, atasını tanıyarak geleceğine yön veren bir milletin adı. Türk Devleti’nin burada bin yılı aşkın bir süredir ayakta kalabilme sebebi bu tür davranışların her zaman hayat bulması.  Türk Milletinin karakterine yakışır insanımızın şahsiyetine yakışır bir davranış. Bunu sürdürülebilir kılmamız gerekiyor. Araçlar içerisinden tutunda parklardaki kullanım alanına kadar bu tür insani davranışlar bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir”  Görüntülenen olay, Erzincan'da dayanışmanın ve özverinin önemini bir kez daha vurgulamış oldu.
 

Editör: Ozan Emre ALBAYRAK