Ankara'da bazı temas ve ziyaretlerde bulunan Ajans Erzincan Medya Merkezi ekibi CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'ü TBMM'de ziyaret etti. Ziyarete Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek, Haber Müdürü Semih Peker ve Program yapımcısı ve Radyo Tek Sahibi Recep Çetin katıldı. 

Ajans Erzincan ekibine ziyaretten dolayı teşekkür eden CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül İliç maden faciasını araştırma komisyonunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sarıgül yaptığı açıklamada; "Ben bu komisyonun araştıracağı  facianın yaşandığı toprakların evladıyım. Bu madenin olduğu ilçeye 20 km uzaklıktaki Güngören köyünde doğdum. Şu anda toprak altındaki canların birçoğuyla bağlarım var. Toprak altında kalan 9 işçimizden, Uğur Yıldız’ın ve Adnan Keklik’in cenazesine ulaşabildik. Her iki evladımızı hak dünyaya yolcu ettik. Toprağın altında 7 tane daha canımız var. Aylardır siyanürlü toprak altındalar. Toprak altındakiler kendi evladımız, kardeşimiz olsa nasıl araştıracaksak bizim bu olayı öyle araştırmamız lazım. Komisyonumuzun bütün üyelerinin bu duyarlılık ve bu sorumluluk içerisinde olduğundan eminim. TBMM’den aldığımız gücü milletimiz adına kullanarak bu faciayı tüm yönleriyle araştıracağız. Bu felaketin sebeplerini, sorumlularını ortaya çıkaracağız. Böylesine bir felaketin tekrar olmaması için alınacak tedbirleri belirleyeceğiz. Hazırlayacağımız raporun kamu vicdanını tatmin edecek bir rapor olmasını temenni ediyorum. Umarım ki bu araştırma komisyonunun ulaştığı, elde ettiği sonuçlar, tozlu raflara kaldırılmaz. Burada birtakım tespitler yapılacaktır, eleştiriler yapılacaktır. Bu tespitlerin ve eleştirilerin iktidarı yıpratmak için değil, doğruyu bulmak için, yapıldığından herkes emin olsun. Komisyonumuzun bağımsızlık, tarafsızlık ve hakkaniyet ilkelerine uygun çalışacağına inanıyorum.

Karşılıklı saygı ve hoşgörü içerisinde, uyumlu, verimli ve kararlı bir çalışma yapmayı temenni ediyorum." dedi. Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek ise CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu.

Editör: Semih PEKER