Kurban Bayramında sağlık çalışanları sağlık hizmetlerinin aksamaması amacıyla fedakarca görev yapıyor. Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesinin Acil Servisi ve  Yataklı Servisleri hizmet vermeye devam ediyor. 
Başhekim Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız yaptığı açıklamada; "Kurban Bayramı süresince hastalarımıza en kaliteli sağlık hizmetini sunmak için tüm sağlık personelimizle birlikte büyük bir özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin güvenine layık olmak, sağlık hizmeti sunmanın bizlere verdiği en büyük sorumluluktur." diyerek tüm halkın ve sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. 
Kuyrukluyıldız açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  "Değerli mesai arkadaşlarım ve kıymetli hastalarımız, Kurban Bayramı'nın coşkusunu ve huzurunu birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek bayramda, sağlık hizmeti sunan bir kuruluş olarak sizlere ve sevdiklerinize en iyi dileklerimi iletmek istiyorum. Bayramın getirdiği sevinç ve bereketle, sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Umarım bu özel gün, aile birliği ve dayanışma duygularımızı güçlendirirken, sağlığımızı ve birbirimize olan saygımızı da pekiştirecektir. Kurban Bayramı süresince hastalarımıza en kaliteli sağlık hizmetini sunmak için tüm sağlık personelimizle birlikte büyük bir özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin güvenine layık olmak, sağlık hizmeti sunmanın bizlere verdiği en büyük sorumluluktur.Bu vesileyle, tüm sağlık çalışanlarımıza ve hastalarımıza sağlıklı, huzurlu ve sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz güzel anılarla dolu bir bayram dönemi temenni ediyorum. Sağlık dolu günler dilerim."